Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

5 tipov ako zostať hydratovaný aj počas horúcich dní

Letné dni sú v plnom prúde a nám neostáva nič iné len sa horúcim dňom prispôsobiť. Aby ľudské telo mohlo správne fungovať je nevyhnutné dodržiavať pitný režim počas celého dňa. V našom novom článku sa dočítate príznaky dehydratácie a samozrejme vám ponúkneme ďalšie tipy, ako zvýšiť príjem vody v tomto horúcom období.

 

Nedostatok tekutín v tele spôsobuje značné problémy ako je únava, bolesti hlavy či stratu koncentrácie. Veď kto by sa nechcel týmto nepríjemným veciam vyhnúť, však? Prísun tekutín je preto nesmierne dôležitý. Odporúčaný denný príjem vody je 2 l v menších dávkach počas celého dňa. Ak už pociťujete smäd, je to prvý príznak dehydratácie.

Ďalšie príznaky dehydratácie

Medzi príznaky nedostatočného príjmu tekutín patrí najmä suchosť v ústach, zápcha, tmavý moč, únava svalov či bolesti hlavy. Ak máte teda nedostatok vody v tele, organizmus sa týmto spôsobom bráni. Prinášame Vám preto zopár tipov ako zostať hydratovaný počas celého dňa.

Pite v pravidelných intervaloch

Začať ráno pohárom vody a pokračovať v tom počas celého dňa nie je vôbec zlý nápad. Zoberte si fľašu zo sebou kamkoľvek idete a majte ju vždy po ruke. Poprípade si na smartfóne nastavte aplikáciu, ktorá vás upozorní, že sa treba napiť.

Nepotláčajte pocit smädu

Ak ste smädní naozaj sa rýchlo napite. Potláčanie smädu nie je práve vhodnou voľbou. Zbavte sa tohto pocitu a majte po ruke vždy fľašu s vodou.

 

Vyhnite sa káve, alkoholu a všetkým sladeným nápojom

Ranná káva nie je zlá, no však vyskúšajte si ju dať až po pohári vody.  Nakoľko vysušuje organizmus a spôsobuje pocit smädu. Sladené nápoje s obsahom cukru a alkohol, telu neposkytnú potrebnú hydratáciu a budete sa chcieť aj tak napiť vody. Ak si chcete pitie vody spríjemniť, pridajte doň plátok citróna či bylinky. Osviežia váš pitný režim.

Pri športe a pohybových aktivitách je potrebné príjem vody zvýšiť

Pri športovom výkone človek vydá zo seba viac energie a spotí sa. Prirodzene je potrebné zvýšiť príjem vody, ktorá z tela odíde.

 

Osviežte sa ovocím

Ak plánujete stráviť leto vonku, tak sa pokúste do svojich jedál pridávať viac ovocia a zeleniny s vyšším obsahom vody. Medzi také patrí napríklad vodný melón, grapefruit, pomaranč, uhorka či cuketa. Môžete ich dokonca zmraziť a podávať vo forme ľadových kociek. Vhodnou voľbou sú aj čerstvé ovocné šťavy. V lete sú záhrady plné ovocia a zeleniny, tak prečo to nevyužiť!

 

TIP:  Osviežte sa  prírodnými šťavami! Zdravo šťavy sú čisto prírodné šťavy vyrábané bez pridania cukru (s výnimkou paradajkovej) a vody.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať