Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Kotvičník zemný

Použitie

U mužov: vyznačuje sa mimoriadnymi účinkami pri podpore tvorby spermií a ich životnosti. U mužov bol mnohokrát potvrdený až 30% nárast hladiny testosterónu, čo prináša aj zvýšenie libida a zlepšenie nálady. Pôsobí aj ako regeneračný prostriedok pre osoby stredného a staršieho veku, regeneruje svalové vlákno, rozpúšťa obličkové a žlčníkové kamene, zlepšuje peristaltiku čriev, pomáha pri impotencii, zlepšuje imunitu, pomáha pri chorobách obličiek pri obličkových kameňoch a chorobách močového mechúra.

U žien : prispieva k dozrievaniu vajíčok, pomáha riešiť problémy v klimaktériu, menštruačné problémy s neplodnosťou. Kotvičník obsahuje významné množstvo blahodárnych látok pre ľudské telo, ktoré sú obsiahnuté vo všetkých častiach rastliny. Veľmi užitočná je schopnosť kotvičníka zabrániť hypertrofiu a zápalu prostaty. Okrem toho sa hojne používa na liečbu pečeňových, obličkových a kardiovaskulárnych ochorení. Uvoľňuje napätie, zlepšuje sexuálny život, obnovuje vitalitu a elán a účinne znižuje tzv metabolický vek. Ženy v prechode ocenia pôsobenia kotvičníku na potlačenie nespavosti, napätia, depresie, návalu horúčavy, náladovosti a stavu podráždenosti. Kotvičník až o tretinu znižuje “zlý cholesterol”, pôsobí ako antisklerotikum, rozpúšaťa močové kamene, pomáha pri srdových ťažkostiach, zlepšuje činnosť čriev a pôsobí močopudne. Pomáha pri zlej zrážanlivosti krvi.

Kotvičník pomáha aj pri problémoch so zápchou, keďže podporuje črevnú peristaltiku. Taktiež prečisťuje pečeň. Pri zápaloch ústnej dutiny sa osvedčil ako kloktadlo. U žien redukuje telesný tuk v rizikových telesných partiách, u mužov podporuje nárast svalovej hmoty..Je tiež veľmi vhodný na “opicu” po preflámovanej noci.

Účinné látky

Kotvičník obsahuje vitamíny C, E, B, vlákninu, horčík, železo, draslík, fosfor, vápnik, proteíny, alkaloidy (harman a harmín), triesloviny, ďalšie cenné zložky.

S ohľadom na obsah alkaloidov sa jeho konzumácia neodporúča osobám mladším ako 15 rokov a ženám v období tehotenstva a kojenia.

Odporúčame

Neprehliadnite