Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Krásne a zdravé vlasy

Časté fénovanie, žehlenie, či farbenie, to všetko vaše vlasy oslabuje a ničí. Možno ste už investovali mnoho peňazí do šampónov, kondicionérov či masiek a aj tak sú vaše vlasy stále suché a bez života. Ak túžite po krásnych vlasoch, mali by ste sa zamerať na starostlivosť o ne a najmä na ich výživu v podobe prijímania dostatku zdraviu prospešných látok. Starostlivosť zvonka je totiž len doplnkom toho, čo vlasom dodáte zvnútra. Vitamíny a minerály sú alfou a omegou a práve oni určujú ako vaše vlasy budú vyzerať.

 

krásne a zdravé vlasyTop vitamíny

1. Biotín
Biotín podporuje rast vlasov a obnovuje vlasové folikuly, ktoré už narástli. Prijímanie biotínu má za následok silnejšie, plnšie a zdravšie vyzerajúce vlasy. Hlavným príznakom nedostatku biotínu je vypadávanie vlasov.

2. Vitamín  C
Ak chcete bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi a chrániť vaše vlasy pred starnutím, jedzte potraviny bohaté na vitamín C.

3. Niacín / vitamín B3
krásne a zdravé vlasyNiacín je menej známy vitamín, ktorý hrá veľkú úlohu v zdravom raste vlasov. Pomáha vyživovať vlasovú  pokožku a pomáha tiež udržiavať štruktúru krvných buniek a zlepšenie krvného obehu, čo má za následok väčší prietok krvi do pokožky hlavy, rovnako ako viac kyslíka a živín do vlasových folikulov.

5. Meď

Meď je aj nazývaný ako prvok krásy, zabezpečuje totiž starostlivosť o pleť a vlasy. Hlavnou úlohou je najmä regenerácia poškodeného a tvorba nového kožného tkaniva. Meď tiež pomáha rastu vlasov a okrem toho spomaľuje aj šedivenie vlasov, čo je dôsledkom regulácie melanínu. Melanín je totiž zodpovedný za farbu pokožky a vlasov.

 

krásne a zdravé vlasy

4. Zinok
Zinok je životne dôležitý minerál pre zdravé vlasy, kožu a nechty. Nedostatok zinku môže spôsobiť oslabenie vlasov a ich vypadávanie.

6. Selén
Selén podporuje zdravý rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov tým, že potlačuje voľné radikály.

7. Kyselina listová/vitamín B9
Kyselina listová zvyčajne pomáha všetkým tkanivám v tele rásť (podieľa sa na syntéze DNA),  takže dostatok kyseliny listovej v strave stimuluje rast vlasov v dlhodobom horizonte.

 

Zopár tipov pre udržanie krásnych vlasov

1. Zabezpečte vašim vlasom dostatočný príjem vitamínov.
2. Aspoň raz mesačne použite výživnú masku na vlasy.
3. Neumývajte vlasy príliš často. Časté umývanie zmýva ochranný maz, ktorý vlasy vyživuje.
4. Masírujte si korienky vlasov. Prekrvíte tak pokožku a podporíte ich rast.
5. Nečešte ich, keď sú mokré. To vlasy oslabuje a ľahšie sa potom lámu. Pri umývaní použite kondicionér a rozčešte ich, až keď sú suché/polosuché.
6. Ak sa dá, vyhnite sa sušeniu vlasov fénom. Ten ich zbytočne vysušuje a strácajú kvalitu.
7. Nechoďte spať s mokrými vlasmi.
8. Vyhnite sa žehličkám alebo kulmám. Tie poškodzujú ich štruktúru.
9. Relaxujte! Nič neničí vlasy viac ako stres.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať