Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

AVITA MINERÁL KOMPLEX 60 kapsúl

Unikátne zloženie minerál komplexu obohatené o vitamín D3 pokrýva veľké spektrum minerálov, ktoré zabezpečujú správny chod životne dôležitých procesov v tele. Minerál komplex podporí vašu psychiku a správny priebeh látkovej výmeny buniek, funkčnosť svalov i pevnosť kostí a zubov.

15,40  vr DPH (12,83  bez DPH)

Nie je na sklade

Minerál komplex obsahuje kombinácia najdôležitejších minerálov pre správne fungovanie životne dôležitých procesov v tele.

Zdravé kosti, zuby a svaly

Vápnik pomáha udržiavať zdravé zuby a kosti a funguje ako prevencia osteoporózy. Pre správnu tvorbu kostí, zubov a chrupaviek je nevyhnutné aj magnéziumMolybdén ovplyvňuje ukladanie fluóru a rovnako ako bór chráni pred tvorbou zubného kazu.

Zdravé srdce

Správnu činnosť srdcového svalu podporuje vápnik, ktorý znižuje krvný tlak. V prevencii vysokého krvného tlaku, srdcových a mozgových príhod je nápomocný aj draslíkMagnézium napomáha pri prevencii srdcových chorôb a arytmií, ale i cukrovky a je významné pre nervovo-svalovú činnosť a zdravú psychiku. Selén je nevyhnutný pre správnu činnosť srdca a krvný obeh a pomáha v prevencii rakoviny, srdcových ochorení a mozgových príhod. Pre správnu funkciu štítnej žľazy je nevyhnutý jód.

Trávenie a metabolizmus

Zinok prispieva k aktivácii enzýmov trávenia a metabolizmu, regulácii pH a napomáha tvorbe HCl v sliznici žalúdka. Chróm reguluje hladinu glukózy, znižuje hladinu celkového cholesterolu, škodlivého LDL cholesterolu a triglyceridov. Mangán sa podieľa na metabolizme cholesterolu. Bór sa podieľa sa na metabolizme minerálnych látok a vitamínu D, napomáha absorpcii horčíka, vápnika, medi a fosforu. Draslík je nevyhnutný pre metabolizmus sacharidov a bielkovín.

Imunita

Zinok prispieva k podpore imunitného systému, spolu s molybdénom je významným antioxidantom. Selén je účinný v boji proti vírusovým infekciám. je významné pre nervovo-svalovú činnosť, utišuje nervový systém. Vitamín D3podporuje správne fungovanie imunity.

Ďalšie

Železo zabezpečuje prenos kyslíka a zásobuje ním svaly, podporuje tvorbu červených krviniek, napomáha pri liečbe chudokrvnosti. Meď podporuje vstrebávanie železa, podporuje tvorbu červených krviniek, prispieva ku krvnej zrážanlivosti, napomáha spevňovať krvné cievy, kosti, šľachy a nervy. Prispieva k udržaniu zdravých vlasov a pokožky. Molybdén podporuje tvorbu červených krviniek a prenos kyslíka červenými krvinkami do všetkých telových buniek.

 

Avita Minerál komplex

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dávkovanie: 3 kapsuly denne (spolu s jedlom)

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C.

Balenie: 60 kapsúl

Zavolajte nám

Napíšte nám

Odporúčame dokúpiť

Mohlo by vás zaujímať