Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Ochrana proti mrazu

V zimných mesiacoch je našou dôležitou úlohou chrániť naše ruky, tvár, ale aj celé telo pred nepriaznivým mrazivým počasím. V tomto článku sa dočítate o niekoľkých radách, ktoré môžu byť pre Vás užitočné. Dozviete sa ako sa starať správne o svoje telo v tomto chladnom období.

 

5 rád ako sa chrániť pred mrazom:

 

Hydratácia zvnútra i zvonku

Pite dostatok tekutín pre optimálnu hydratáciu tela. Používajte kvalitné hydratačné krémy, oleje a maste na svoju pokožku.

 

Ochrana rúk

Noste teplé rukavice, najmä ak vykonávate vonkajšie aktivity. Chráňte svoje ruky pred mrazom a vetrom, aby Vám nezostala popraskaná suchá koža.

 

Teplá sprcha, nie horúca

Obmedzte horúcu sprchu v chladnejšom období, aby ste zabránili odstráneniu prirodzených olejov z pokožky. Vašu pokožku tak ochránite pred jej vysušením.

 

Zvlhčovač vzduchu

Ak sa nachádzate v interiéri dlhšiu dobu, použite zvlhčovač vzduchu. Udržíte tak správnu vlhkosť vzduchu v miestnosti a bude sa Vám aj lepšie dýchať.

 

Kvalitná kozmetika

Vyberte si takú kozmetiku, ktorá obsahuje hydratačné zložky, ktoré poskytujú pokožke dôslednú starostlivosť.

S týmto jednoduchými radami môžete efektívne bojovať proti nepriaznivému mrazivému počasiu a udržíte svoje telo v optimálnom stave v priebehu zimných mesiacov.

 

Nezabúdajte však ani na svojich domácich miláčikov. Rovnako ako Vy aj oni potrebujú zvýšenú starostlivosť v týchto chladných mesiacoch.

 

Odporúčame:

zabezpečiť teplé oblečenie, poskytnúť teplé miesto, ochrániť labky pred soľou a ľadom, zabezpečiť vyváženú stravu a obmedziť vonkajšie aktivity. Vďaka týmto opatreniam môžete poskytnúť Vašim miláčikom potrebnú ochranu a pohodu počas studenej zimy.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať