Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Zásady pre výlety do prírody počas koronavírusu

zasady-vylety-do-prirody-3Aj keď karanténa je počas súčasnej situácie nevyhnutná a správna, lekári sa zhodujú, že pre zdravie a imunitu je pobyt v prírode veľmi prospešný. Najmä ak je vonku krásne slnečné počasie, môžete okrem pohybu pre svoje telo urobiť ešte niečo viac – už niekoľko minút denne na slnku pomáha vašej pokožke produkovať vitamín D, ktorý je veľmi dôležitý pre vašu obranyschopnosť.

Momentálne je však kvôli veľkému riziku nákazy nevyhnutné, aby ste sa aj v prírode riadili hlavnými zásadami. Viete ktoré to sú ?

 

1. Vyberajte si menej známe miesta

Ak sa už chystáte niekam na turistiku alebo si len tak zabehať, mali by ste si vyberať miesta, ktoré nie sú veľmi známe a atraktívne. Treba si uvedomiť, že nie ste jediný, komu pri pohľade na krásne počasie napadlo, že sa pôjde niekam von prevetrať. Zalovte v pamäti a vyberte sa teda na miesto, kde je pravdepodobný malý výskyt ľudí.

 

zasady-vylety-do-prirody-2

2. Choďte sám/a alebo s ľuďmi z vašej spoločnej domácnosti

Aj keď je povolené odísť počas karantény z domu a ísť sa prevetrať, rozhodne so sebou nevolajte partiu kamarátov alebo známych. Stále platí, že by sme mali v čo najväčšej možnej miere obmedziť kontakt s inými ľudmi. Preto čas v prírode trávte osamote alebo iba s ľudmi, s ktorými zdieľate spoločnú domácnosť.

 

zasady-vylety-do-prirody3. Majte rúško vždy pri sebe

Pri sebe, nie na sebe. 🙂 Vo voľnej prírode nemusíte mať na sebe rúško, práve naopak – užite si chvíle kedy môžete dýchať bez neho. Vždy sa však môže stať, že aj hlboko v lese, na mieste kde by ste iného človeka nečakali, môžete niekoho stretnúť. Práve pre prípad, že by ste stretli ľudí a museli by ste prejsť blízko seba, je potrebné sa rúškom vzájomne chrániť. Dodržiavajte hygienické odporúčania a odstupy medzi ľuďmi, ktorých na prechádzke či pri športe stretnete a v nijakom prípade si nepodávajte ruky.

Mohlo by vás zaujímať