Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Ako zastaviť vypadávanie vlasov

Vlasy zohrávajú v živote človeka dôležitú úlohu hlavne z estetického hľadiska. Kvalita vlasov, hustota, farba či strih dodávajú každému človeku jeho jedinečnosť. Ich nedostatok a nadmerné vypadávanie signalizuje nielen zdravotný problém, ale výrazne znižuje sebavedomie.

Padanie vlasov trápi ženy aj mužov v každom veku. Za túto skutočnosť môžu však viaceré faktory. Stres, nesprávna výživa či dôsledok ochorenia. Tieto príčiny ovplyvňujú kvalitu a celkový vzhľad našich vlasov. Preto je veľmi dôležité sa o vlasy dôkladne starať a dopriať im potrebnú výživu.

V našom článku sa dočítate príčiny padania, ale aj možnosti, ako zlepšiť kvalitu a stav vašich vlasov.

 

 

Prečo sa bábätká rodia s vláskami?

Bábätka už pri narodení majú vlásky. Niektoré majú len jemné chĺpky, iné ich majú viditeľnejšie a hustejšie. Ale prečo je to tak? Je vedecky dokázané, že vlasové folikuly sa tvoria už v piatom mesiaci tehotenstva.

 

 

 

 

 

 

 

Koľko má dospelý človek vlasov?

Dospelý človek má priemerne 100 000 – 200 000 vlasov. Mesačne nám narastú o 1 cm. Denne nám vypadne okolo 150 ks vlasov.

 

Príčiny vypadávania vlasov

Vlasy padajú každý deň a dokážu človeka poriadne potrápiť. Hlavne ak ich vypadne viac než je potrebné. Preto je vhodné viesť si denník o zmenách, ktoré si všimnete na vašich vlasoch. Najčastejšími dôvodmi môžu byť najmä:

  • hormonálne zmeny a pôrod,
  • stresové situácie,
  • genetika,
  • nedostatočná výživa,
  • kožné problémy,
  • zmena ročného obdobia,
  • užívanie liekov,
  • fajčenie.

 

Vedeli ste, že trvá 13 dní, kým sa objaví šedivý vlas, ktorý vznikol kvôli stresu alebo šoku?

 

Ako zlepšiť kvalitu vlasov?

Kto by nechcel mať zdravé a krásne vlasy? Už od nepamäti sú husté vlasy považované za skutočný symbol krásy. Doprajte svojim vlasom dostatok starostlivosti tak, ako dbáte o svoje zdravie. Základom je konzumácia pestrej stravy, ktorú tvorí zelenina a ovocie, orechy, semiačka, strukoviny a ryža. Okrem toho dopĺňajte potrebné vitamíny a minerály, ktoré dodajú vlasom potrebnú výživu, lesk a pevnosť. Sú to najmä:

 

 

TIP: Vyskúšajte výživový doplnok HAIR VOLUME, ktorý pomáha udržať 

 

prirodzený rast a objem vlasov. Jedinečná kombinácia bio aktívnych rastových faktorov vyživuje, podporuje a aktivuje životné procesy buniek vlasových folikulov.

 

 

Keď výživa nestačí

Hlavná starostlivosť o vlasy prebieha už v kúpeľni. Aby boli vaše vlasy zdravé a krásne, doprajte im čas a pozornosť. Veľmi dôležité je správne umývanie a ošetrenie. Vlasy si umývajte vo 2 fázach a nezabudnite ani na kondicionér. Nakoniec vlasy jemne vysušte uterákom bez šúchania.

Ak už si neviete rady so svojimi vlasmi, používajte špeciálne prípravky, ktoré zmiernia vypadávanie vlasov a podporia ich rast. Vhodné je používať vlasové séra, šampóny, kondicionéry a masky určené pre váš typ vlasov.  Ďalším krokom je pravidelné podstrihávanie končekov.

Farbenie a styling vlasy zaťažujú, a preto sa im snažte, čo najviac vyhýbať. A ako sa staráte o svoje vlasy vy?

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať