Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Jarná únava, ako s ňou bojovať?

Zmena ročného obdobia a nedostatok slnečných lúčov sú hlavnými dôvodmi únavy a celkovej vyčerpanosti u ľudí.  Ako spoznáte, že vás trápi jarná únava? Pokiaľ máte pocit, že sa prebúdzate slabý, unavený a máte problémy so zaspávaním, tak je možné, že aj vás zastihla jarná únava.

Čo je jarná únava a kde sa vzala?

Jarnou únavou možno nazvať reakciu organizmu na výkyvy teplotných zmien. Keďže v zime konzumujeme ťažšie kalorické jedlá a máme nedostatok pohybu, je ťažšie tento prechod prekonať bez únavy. Príčinou býva nezdravý životný štýl, nedostatok vitamínu D či ovocia a zeleniny.

Ako zatočiť s jarnou únavou?

Ponúkame vám pár osvedčených tipov ako sa jej vyhnúť. Jeden z najdôležitejších je počúvať svoje telo. Ak cítite, že máte spomaliť, spomaľte.

V zdravom tele, zdravý duch

Pohyb patrí medzi základné predpoklady zdravého organizmu. Prospieva nielen telu ale aj mysli. Cvičenie vás síce najskôr vyčerpá, ale po čase pocítite príval energie a prísun hormónov šťastia, po ktorých sa vám zlepší aj nálada. Nájdite si aktivitu alebo šport, ktorý vás bude napĺňať energiou. Pohodlne sa oblečte a vyrazte na čerstvý vzduch.

TIP: Ak nemáte čas na šport, vymeňte výťah za schody, či auto za chôdzu.

Posilnite imunitu na maximum

Vitamíny sú nevyhnutné nielen pre správne fungovanie organizmu ale prispievajú aj k normálnej funkcii imunitného systému a k zníženiu vyčerpania a únavy. Vyskytujú sa vo všetkých druhoch potravy, no ak ich telo nedokáže prijímať zo stravy, je potrebné ich dopĺňať vo forme výživových doplnkov. Okrem vitamínov C a D sú pre organizmus  dôležité aj vitamíny zo skupiny B, ktoré sa odporúčajú najmä ľudom so zvýšenou fyzickou a psychickou záťažou.

Kvalita pleti a vlasov veľa prezradí

Pleť a vlasy patria medzi základné ukazovatele stavu vášho organizmu. Po dlhom zimnom období je často pleť citlivá, bledá a trpí nedostatočnou vlhkosťou. Vlasy majú tendenciu slabnúť a viac vypadávať. Je to dôkaz toho, že vaše telo potrebuje ,,reštart“. Doprajte mu potrebnú výživu nielen zvonka ale aj zvnútra.

TIP: Ochutnajte Hair Volume gummies Vegan vo forme chutných želé Hair Volume Gummies_bannerbonbónov s príchuťou jablka, ktoré doprajú vašim vlasom, nechtom a pokožke potrebnú výživu.

Jarný detox

Príchod nového ročného obdobia je pre mnohých ľudí  ideálnym časom na zmenu. Aby sme načerpali novú energiu a zlepšili si náladu, veľa ľudí využíva toto obdobie na detoxikáciu organizmu. Základom je dodržiavať pravidelný pitný režim. Ideálne je zaradiť bylinkové, ovocné čaje a zdravé ovocné šťavy. Naštartujú váš organizmus a doprajú vám potrebný príval energie.

TIP: Namixujte si svoju dávku zdravia v podobe zdravoštiav. Zdravošťavy sú prírodné šťavy bez pridaných látok, vyrobené zo 100% ovocia a zeleniny. Výborne chutia a sú vhodné aj pre vegánov.

Zdravá strava je základ

V strave sa nachádzajú významné látky, ktoré sú pre organizmus veľmi dôležité. Vylúčte z jedálnička mastné a tučné jedlá, ktoré škodia pečeni a žlčníku a zahrňte do jedálnička stravu bohatú na vitamín C, vitamín D a vlákninu. Siahnite po citrusových plodoch a zelenine. Vitamíny by ste si mali dopriať nie len na jar, ale po celý rok.

TIP: Pripravte si doma čerstvý zeleninový, či ovocný jarný šalát. Poteší vás svojou farebnosťou a ľahkosťou.

Čas na oddych a relax

Aktívny oddych významne vplýva na celkovú regeneráciu organizmu. Doprajte svojmu organizmu aspoň 7 hodinový spánok a nechajte svoje telo zregenerovať a načerpať novú silu. Okrem spánku je pre organizmus dôležité zrelaxovať. Vyberte si pre seba vhodný oddych vo forme horúcej vane, čítania knihy alebo prechádzky. Práve okamih zamerania sa na seba je potrebný a povedie vás k zlepšeniu nálady a k načerpaniu nových síl.

TIP: Ak vám povinnosti dovolia, vyrazte do sauny alebo si spravte domáce wellness a doprajte jarnú kúru pleti, vlasom i pokožke.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať