Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Abicin®30 % živicový lak

Abicin® 30% živicový lak je zmes živice smreka obyčajného (Picea abies) a laku na nechty vyvinutého na lekárske použitie.

19,50  vr DPH (16,25  bez DPH)

Na sklade

Abicin ® 30% živicový lak – zdravotnícka pomôcka

Určenie: Abicin ® 30% živicový lak sa používa na lokálnu liečbu miernych a stredne závažných plesňových infekcií nechtov a bakteriálnych infekcií nechtovej kožičky u dospelých.

Spôsob použitia: Na vonkajšie použitie. Na liečbu plesňových infekcií nechtov a infekcií nechtovej kožičky. Ošetrené miesta očistite a osušte. Pomocou štetca naneste na postihnuté miesta tenkú vrstvu laku a nechajte zaschnúť.

Plesňové infekcie nechtov:

Pred začatím liečby postihnutý necht opilujte alebo navštívte pedológa. Lak naneste po sprche alebo kúpeli na čistý, suchý necht.

Pomocou štetca v uzávere naneste tenkú vrstvu laku na všetky plochy nechtu, tiež pod špičku nechtu a na nechtovú kožičku. Nechajte lak zaschnúť približne 15 minút. Lak nanášajte dvakrát týždenne, kým poškodený necht nenahradí nový, zdravý. Ošetrenie nechtu na ruke trvá v priemere 3 až 6 mesiacov a ošetrenie nechtu na nohe 9 až 12 mesiacov v závislosti od rýchlosti rastu nechtu.

Odporúča sa odstrániť starý lak z nechtov aspoň raz za mesiac, a to buď mechanicky, alebo pomocou odlakovača. Niekoľko prekrývajúcich sa vrstiev laku môže spôsobiť stmavnutie nechtu. Farba zmizne, keď vrstvy laku odstránite. Lak je odolný voči vode.

Infekcia nechtovej kožičky: Pri liečbe infekcie nechtovej kožičky nanášajte Abicin® 30% živicový lak raz denne na postihnuté miesto, kým sa infekcia nezahojí. Ak sa infekcia počas liečby zhorší alebo sa znovu objaví, kontaktujte lekára. Pokiaľ je koža porušená, môžete po aplikácii laku pociťovať pálenie.

Zavolajte nám

Napíšte nám

Odporúčame dokúpiť

Mohlo by vás zaujímať