Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Ako podporiť výživu u domácich miláčikov?

Výživa je dôležitou súčasťou starostlivosti o domáce zvieratá. Správna strava im môže pomôcť udržať si zdravú váhu, energiu a celkovú pohodu. Naopak, nevhodná strava môže viesť k rôznym zdravotným problémom, ako je obezita, podvýživa, tráviace ťažkosti či alergie.

Existuje mnoho spôsobov, ako podporiť výživu vašich domácich miláčikov:

 

V prvom prípade je potrebné zvoliť si správne a kvalitné krmivo. Vyberajte krmivo prislúchajúce veku, plemenu aj aktivite vášho miláčika. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie a pokúste sa krmivo spestriť rôznymi zdravými doplnkami.

 

V druhom prípade je veľmi dôležitá voda. Nezabúdajte, že rovnako ako vy, aj váš domáci miláčik potrebuje dostatok tekutín počas celého dňa. Voda by mala byť vždy čerstvá. Hydratovať miláčika môžete aj pomocou kocky ľadu, ktorá ho môže osviežiť počas horúcich letných dní.

 

Odporúčame vám aj pravidelný pohyb a cvičenie domácich miláčikov, váženie ich hmotnosti, a v neposlednom rade absolvovanie preventívnej prehliadky u veterinára. Vďaka dodržiavaniu týchto tipov môžete pomôcť svojmu miláčikovi udržať si správnu váhu a žiť dlhý a zdravý život.

 

Okrem týchto rád, vám tento článok prináša aj niekoľko produktov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Tieto produkty sú vhodné na správnu starostlivosť a výživu pre psov, mačky či hlodavce.

 

  1. DIA DOG’N CAT ochutené tablety a pasta – prvá pomoc pri akútnej hnačke, urýchľujú zotavenie a normalizáciu trávenia;
  2. Zoosorb veterinárny enterosorbent – vhodný pri infekčných alebo chronických hnačkách, zažívacích ťažkostiach, nevoľnosti, nechutenstve alebo nadúvaní zvierat a tiež slúži ako súčasť liečby bakteriálnych infekcií a alergií;
  3. Colafit DOG & CAT – kolagén dôležitý pre stavbu chrupaviek, kĺbových puzdier väzivových tkanív, kostí a kvality srsti u psov a mačiek;
  4. Arthronis Fáza 1, Fáza 2 a Acute – prípravky sú komplexným riešením pri problémoch s kĺbmi a dysplázii, tiež vhodné na tíšenie bolesti a protizápalové účinky;
  5. DERMAFIT FORTE – pri liečbe dermatóz a nadmerného vypadávania srsti;
  6. RODIKOLAN kvapky – rastlinný prípravok na reguláciu porúch trávenia pre králiky a malé hlodavce.

 

V prípade záujmu o podobné produkty pre zvieratá, neváhajte a navštívene náš e-shop https://fitapoteka.sk/kategoria-produktu/veterinarne-produkty/.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať