Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Ako rýchlo a efektívne na hojenie rán?

Škrabance, odreniny či popáleniny sú bežnou súčasťou nášho života. Stretávate sa s nimi často a stále neviete ako na to? My vám poradíme, aby ste vedeli ako sa správne strať o tieto rany, a ako si na ne vybrať správny hojivý prípravok.

 

Ako sa správne starať o rany?

Rany, škrabance a jazvy znepríjemňujú život. Radíme, ako urýchliť hojenie rán | BIODERMA 

 

Pokiaľ dôjde k miernemu poraneniu alebo porezaniu v kuchyni/na záhrade, napríklad pri varení/kosení, najskôr opláchnite ranu čistou, studenou vodou. Potom zastavte krvácanie pomocou čistej gázy.

 

Ak sa zraníte pri cvičení na ihrisku či v telocvični, ranu po dôkladnom vyčistení môžete nechať odkrytú pre jej rýchlejšie hojenie.

 

V prípade, že dôjde k popáleniu časti kože, ihneď dajte postihnutú oblasť tela pod studenú tečúcu vodu. Ranu udržiavajte vždy hydratovanú. Ak sa stane, že sa na rane vytvorí pľuzgier, neprepichujte a nestrhávajte ho.

 

Ak máte poranenú či popraskanú kožu, chráňte ju pred možným vznikom infekcie. Naneste na kožný problém jemnú vrstvu masti a miesto natierajte, dokým sa rana úplne nezahojí.

 

V prípade, že ide o komplikovanejšie škrabance, odreniny či popáleniny, vyhľadajte lekára.

 

Ako si správne vybrať hojivý prípravok na rany?

 

Práve kvôli takýmto spomenutým problémom tu máme živicovú masť Abilar od značky Repolar. Abilar sa používa na domáce ošetrenie drobných škrabancov, popálenín i rán. Účinnosť tejto masti bola potvrdená výskumnými metódami. Masť Abilar pomáha vytvoriť optimálne prostredie pre hojenie rán, a tiež pomáha vytvárať fyzickú bariéru proti baktériám či kvasinkám, ktoré častokrát spôsobujú rôzne kožné infekcie. Doba hojenia sa pohybuje od niekoľkých dní až po niekoľko mesiacov. Veľmi závisí od typu, veľkosti a etiológie rany. Abilar živicová masť sa radí do zdravotníckych pomôcok s označením CE. Nie je určená osobám s vysokou citlivosťou na prírodnú živicu.

 

Abilar používajte na postihnuté miesto, ktoré však musí byť predtým dôkladne umyté a očistené. Aplikujte priamo na ranu, kožu, trhlinu, popáleninu a odreninu. Nanášajte v tenkej vrstve a prekryte náplasťou, prípadne aj gázou. Používajte aspoň dvakrát denne, pokým sa rana nezahojí. Neodporúča sa nanášať masť na oči, ústa a ani na vnútorne používanie.

 

V prípade, že vás tento produkt zaujal, pozrite sa aj na iné produkty, ktoré môžu byť vašimi pomocníkmi obzvlášť v jarnej a letnej sezóne. Uvádzame nižšie.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať