Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Objavte prírodnú mydliareň Fer à Cheval

Keď sa povie Fer à Cheval, mnohí z nás si predstavia mesto vo Francúzsku. No málokto vie, že názov reprezentuje najväčšiu továreň na výrobu mydla v Marseille a v preklade znamená podkova. V dávnej minulosti, keď mnoho ľudí nevedelo čítať, predstavoval názov symbol šťastia a prosperity. Továreň bola založená v roku 1856 a svoju receptúru predáva z generácie na generáciu. Tradičné mydlo, Francúzi už odjakživa používajú na pranie, k osobnej hygiene a v domácnosti.

Fer à Cheval – Príbeh jednej mydliarne

Marseillské mydlo je 600 r. klasikou, ktorá je ekologickou a účinnou alternatívou v starostlivosti o pokožku i domácnosť. V celej jej existencii vyrába kvalitné prírodné mydlá s tradičnou receptúrou. Vzhľadom k šetrnej receptúre si nájde využitie v každej rodine. Keďže neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá ani palmový olej je vhodné aj pre alergikov. Tradičné marseillské mydlo je prírodné mydlo, ktoré sa vyrába metódou varenia v kotli. Je biologicky odbúrateľné a zabalené v ekologickom obale.

Vedeli ste že…?
Prvé mydlo bolo objavené na hore Sappo v Ríme, 1000 rokov pred Kristom?

 

Marseillské mydlo a jeho využitie

Tradičné marseillské mydlo sa využíva vo viacerých formách. Okrem klasickej starostlivosti o pokožku,
ktorú zanecháva čistú a hebkú má viacero iných využití. Prečítajte si ako a kde možno použiť marseillské mydlo.

Umývanie tváre a celého tela

Marseillské mydlo sa najčastejšie používa na osobnú hygienu. Pokožku zanecháva jemnú, čistú a prevoňanú. Rozmaznávajte sa marseillským mydlom a zahaťte svoju pokožku do príjemnej mydlovej vône.

Na holenie

Mydlo je výborným pomocníkom aj  pri holení. Po nanesení mydla na tvár sa vytvorí pena, ktorá zabezpečí ľahšie holenie.

Na pranie

Už odpradávna ľudia používali marseillské mydlo ako prostriedok na pranie. Vďaka prírodnému zloženiu ho mamičky používajú na pranie detského oblečenia. Nastrúhajte mydlo do pračky a odmení sa vám čistým a jemným prádlom.

 Na upratovanie

Marseillské mydlo je výborný pomocník v domácnosti. Rozpustite mydlo v teplej vode a umývajte podlahy či nábytok. Miestnosť nádherne prevonia a podlaha sa bude krásne lesknúť.

Je hypoalergénne

Prírodné marseillské mydlo Fer à Cheval je vyrábané podľa pôvodnej receptúry a neobsahuje žiadne konzervanty, farbivá ani palmový olej. Je vhodné aj pre citlivú pokožku. Vďaka prírodnému zloženiu je marseillské mydlo vhodné aj pre jemnú detskú pokožku.

Mydlá s vôňou jazmínu a figových listov Marseillské mydlo tvorí základ novej rady parfémovaných mydiel z dielňe Fer à Cheval. Okrem tajomnej ruže si vyberiete z jemných vôní jazmínu, figových listkov, bieleho čaju a upokojujúcej levandule či kvetov yuzu a ambry. Jemné parfémované mydlá vyhovujú citlivej pokožke, šetrne umývajú a boli vyvinuté špeciálne pre alergikov.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať