Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Zápal močových ciest – ako mu predchádzať?

Zápal močových ciest je bežné ochorenie, ktoré postihuje mnoho ľudí. Je spôsobený baktériami, ktoré sa dostanú do močových ciest a spôsobujú infekciu. Medzi najčastejšie príznaky patria časté nutkanie na močenie, pálenie pri močení, nepohodlie v dolnej časti brucha a zápach moču.

Existuje niekoľko spôsobov, ako predchádzať zápalu močových ciest a minimalizovať riziko jeho vzniku.

Udržiavajte dostatočnú hydratáciu

Dostatok tekutín je dôležitý pre udržiavanie zdravej močových ciest a zriedenie moču. Pitie dostatku vody môže pomôcť vypĺňať močové cesty a zmenšovať riziko preniknutia baktérií.

Vyprázdňujte močový mechúr pravidelne

Dlhšie zadržiavanie moču môže viesť k stagnácii a zvýšeniu rastu baktérií. Je dôležité pravidelne a úplne vyprázdňovať močový mechúr, aby sa minimalizovalo riziko infekcie.

Vyhnite sa používaniu syntetického spodného prádla

Drsný toaletný papier a syntetické spodné prádlo môžu dráždiť oblasť močovej trubice a spôsobiť zápal. Používajte mäkký toaletný papier a vyhnite sa syntetickému spodnému prádlu, ktoré by mohlo udržiavať vlhkosť. 

Obmedzte používanie chemických sprchovacích gélov

Chemické látky obsiahnuté v niektorých sprchovacích géloch a dezodorantoch môžu dráždiť pokožku a zhoršiť zápal močových ciest. Vyhnite sa nadmernému používaniu týchto produktov a snažte sa používať jemné, prírodné alternatívy.

Upravte svoju stravu

Niektoré potraviny a nápoje, ako sú káva, alkohol, kyslé ovocie a pikantné jedlá, môžu dráždiť močové cesty a zvyšovať riziko zápalu. Upravte svoju stravu a snažte sa minimalizovať konzumáciu týchto dráždivých látok.

Správne výživové doplnky

Ak ste náchylní na zápaly močových ciest, môžete zvážiť užívanie vhodných výživových doplnkov, ktoré zabránenia rastu baktérií. Tieto doplnky obsahujú dôležité výťažky, ktoré môžu pomôcť udržiavať močové cesty zdravé.

Medzi takéto patrí napríklad aj výživový doplnok Cran Berry™, ktorý je určený na podporu zdravia močových ciest, slizníc a tiež posilnenie imunitného systému. na báze jedinečných výťažkov z dvoch druhov brusníc – brusnice veľkoplodej a brusnice obyčajnej.

Je dôležité mať na pamäti, že tieto rady slúžia na prevenciu zápalov močových ciest, ale nie sú zárukou ich úplného vyhnutia. Ak sa objavia príznaky zápalu močových ciest, je dôležité vyhľadať lekársku pomoc a liečbu.

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať