Potrebujete pomôcť?

Volajte +421 905 813 345

Potrebujete pomôcť?

Podobné články

Jarná očista pre štíhlu líniu a posilnenie imunity

Prichádza jar a s ňou aj novoročné predsavzatia a plány. Urobte niečo pre svoje zdravie a doprajte mu reštart ako sa patrí. Poradíme vám ako detoxikovať škodliviny z tela a zachovať si štíhlu líniu.

Kedy telo potrebuje očistu?                                                                                                                                                               

Po zimných mesiacoch môžete trpieť nedostatkom energie, cítiť sa unavení a bez života. Vyčerpanosť a únava vám nedovolí venovať sa svojím obľúbeným činnostiam. Ak sa chceme vyhnúť jarnej únave a dodať telu potrebnú energiu a silu, je vhodné začať s detoxikáciou organizmu. Svoju úlohu zohráva aj oslabená imunita, ktorá dáva telu znak, že niečo nie je v poriadku. Ďalším znakom bývajú tráviace problémy, únava po zobudení ale aj kožné problémy či tmavé kruhy pod očami. V tele sa hromadia toxíny, ktoré poškodzujú orgány a vychádzajú hlavne z nesprávneho životného štýlu a užívania nadmerného množstva alkoholu. Ľudské telo je vybavené orgánmi, ktoré škodliviny dokážu filtrovať, no niekedy sa oplatí pomôcť mu vhodnými výživovými doplnkami. Hlavným cieľom detoxikácie je ,,prečistiť” pečeň a črevá.

Ako správne očistiť organizmus?

Aby mohlo ľudské telo správne fungovať, potrebuje dostatok vitamínov a živín. Zapojte do svojej dennej rutiny očistu tela a podporte svoje zdravie. Vaše orgány sa vám za to poďakujú. Ako na to? Poradíme vám niekoľko tipov na jarnú očistu:

Pohyb – podporuje kardiovaskulárny a nervový systém. Má blahodarný účinok na telo a psychiku. Okrem toho urýchli vaše chudnutie, dodá energiu na cvičenie a zabezpečí správne fungovanie všetkých orgánov.

Pitný režim a ovocné šťavy – zabezpečiť dostatočný príjem tekutín je základom každej očisty. Ovocné šťavy prispievajú k lepšiemu tráveniu, obsahujú vitamíny v tej najprirodzenejšej forme.

Čaje – majú vynikajúce detoxikačné účinky. Na trhu dostať porciované čaje, alebo si doma môžete pripraviť vlastné z čerstvých byliniek. Výborný a chutný čaj si pripravíte z mäty piepornej, ktorá má výborné žlčopudné a antioxidačné účinky, zlepšuje trávenie a pôsobí protizápalovo. Na očistenie pečene od toxínov je vynikajúci pestrec mariánsky, ktorý znižuje cholesterol a priaznivo pôsobí na žlčník. Na odvodnenie organizmu priaznivo vplýva čaj z prasličky roľnej, túžobníka brestového a petržlenu.

Výživové doplnky – patria sem vitamíny a minerály, ktoré napomáhajú udržiavať správny metabolizmus tukov a normálnu činnosť pečene.

Vláknina – prispieva k normálnej funkcii tráviaceho traktu a pomáha optimalizovať tráviacu sústavu. Do jedálnička zaraďte probiotiká, ľanové, tekvicové a chia semienka.

Správnym nasmerovaním a postupnými krokmi svoje telo nielen očistíte, ale aj podporíte k lepšiemu fungovaniu. Detoxikácia organizmu vám pomôže zrýchliť metabolizmus a v konečnom dôsledku urýchli vaše chudnutie. Prečo nezačať už dnes, veď jar už klope na dvere!

 

Odporúčame vám

Mohlo by vás zaujímať